Stronę odwiedziło:418102 gości.
Dziś Stronę odwiedziło:0 gości.
Witamy na stronie ORKIESTRY DĘTEJ MRONGOVIA
HISTORIA ORKIESTRY DETEJ
 
 
Rok 2018
 
2018 – 11 - 11 – "100 lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę" - Mrągowo - zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            W niedzielę 11 listopada o godz. 18:00 przed budynkiem Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie odbyło się WIDOWISKO MUZYCZNE "Bez nich nie byłoby nas" z udziałem artystów Fundacji AVANGART oraz mrągowskich grup artystycznych: Orkiestry Dętej Mrongovia, Chóru Kamerton, Teatru Światła, Mrągowskiej Sceny Tańca Współczesnego. Wystąpią soliści: Katarzyna Zając-Caban i Piotr Wołosz, kwartet smyczkowy z towarzyszeniem fortepianu oraz Chór Bel Canto z Olsztyn. Całość poprowadził Jan Połowianiuk, który zabrał uczestników wydarzenia w historyczną podróż muzyczną. W opowieści zostały wykorzystane utwory patriotyczne oraz piosenki z okresu międzywojennego. Instrumentaliści, tancerze i soliści wystąpili w oknach Centrum Kultury i Turystyki tworząc żywy mapping, który wzbogacony był oprawą świetlną.   A.R.
 
2018 – 11 - 10 – "Capstrzyk Niepodległości" - Mrągowo - zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            10 listopada o godz. 17:00 w "Parku Lotników" w Mrągowie odbył się "Capstrzyk Niepodległości". Uczestniczyły w nim wszystkie służby mundurowe Mrągowa, harcerze oraz nasza Orkiestra Dęta Mrongovia. Ceremoniał poprowadził por. kom. Tomasz Olender z WOSzK w Mrągowie. Odbył sie Apel Pamięci, salwa honorowa oraz inne przewidziane w uroczystości ceremoniały. Oczywiście nie zabrakło w naszym wykonaniu sygnału Baczność, Spocznij, Słuchajcie wszyscy, Hasło WP , Śpij Kolego oraz Hymnu Państwowego oraz Marsza I Brygady. A.R. 

2018 – 09 - 23 – "Powiatowo - Gminne Święto Plonów" - Reszel - zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            Tym razem tzw. "Dozynki" mieliśmy zaszczyt zagrać w Reszlu. Oprwa muzyczna naszej orkiestry obelmowała uroczystą liturgię, przemarsz ulicami miasta Reszla oficjalne otwarcie uroczystości w amfiteatrze oraz koncert. Przepieknie wykonane przez Artystów wieńce były perełami w korowodzie. Impreza była dobrze przemyślana i zorganizaowana przez organizatorów oby więcej tak "poukładanych" uroczystości.  A.R.  
 
2018 – 07 - 29 – "Parad Country - 2018" - Mrągowo - zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            Jak co roku nasza orkiestra otworzyła Paradę Country. Wszyscy uczestnicy dobrneli do wyznaczonego miejsca, które okreslone było jako meta Parady. Przepiękna pojazdy, które uczestniczyyły w Paradzie podziwiane i oklaskiwane były przez oglądających.  A.R.  

2018 – 07 - 28 – „Piknik Country 2018" - Mrągowo zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            I tym razem nasza orkiestra dała koncert mieszkańcom miasta oraz gościom w związku z Piknikiem Country w Mrągowie. Zgromadzeni widzowie i słuchacze głośno oklaskiwali nasz występ, można więc wnioskować że był udany. W naszym repertuarze były wielkie przeboje muzyki country ale nie zabrakło naszej rodzimej Polskiej muzyki ludowej. A. R.

2018 – 07 - 01 – „Jubileusz 200 - lecia Powiatu Mrągowskiego" - Mrągowo zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            Uroczysta Msza Świeta odbyła się w Kościele p.w. Św. Wojciecha w Mrągowie, którą koncelebrował Jego Eminencja Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński a za oprawę muzyczną liturgii odpowiedzialna była nasza orkiestra wraz z p. organistą. Po mszy poprowadziliśmy korowód ulicami miasta do Amfiteatru przy pl. UE. Na miejscu otworzyliśmy oficjalna część uroczystości (Hymn Polski oraz Rotą). W dalszym przebiegu uroczystości uczestniczyliśmy już jako widzowie i słuchacze. A. R.

2018 – 06 - 09 – „Miasta Pertnerskie Mrągowo - Grunberg" - CKiT w Mrągowo zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            Uroczyste 25 lecie współpracy miast partnerskich Mrągowo - Grunberg oraz podpisanie nowej umowy partnerskiej z francuskim miastem Condom odbyło sie na sali widowiskiowej Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Oficjalne otwarcie uroczystości przypadło naszej orkiestrze. Wykonaliśmy Hymn Polski oraz Hymn krajów UE. Dodatkowa uatrakcyjniliśmy uroczystość kilkoma utworami z repertuaru polskiego, niemieckiego i francuskiego. A. R.

2018 – 06 - 07 – „Dni Rodziny" - Szkoła Podstawowa nr 1 - Mrągowo zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            Dni Rodziny pod hasłem "Zachowaj trzeźwy umysł" odbyły się na boisku szkoły podstawowej nr 1 przy ulicy Bohaterów Warszawy w Mrągowie. Festyn jak co roku odwiedziły całe rodziny ze swoimi pociechami. Były zawody sportowe, tańce, śpiewy oraz wystę naszej orkiestry, która przygotowała program na uroczystośc. A. R.

2018 – 06 - 03 – „Parada Orkiestr Dętych" - Kętrzyn zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            Kolejna edycja "Parady Orkiestr Dętych" w Ketrzynie odbyła się z naszym udziałem. Wspólnie z orkiestrą "Nadarzyn" oraz "Lubawską Orkiestrą Dętą" przemaszerowaliśmy ulicami miasta Ketrzyn a w amfiteatrze położonym w centrum miasta każda z orkiestr "dała" koncert. Impreza fajna, integracyjna oraz twórcza. A.R.

2018 – 06 - 02 – „Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych" - pl. UE w Mrągowie zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            W ramach Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny, w Mrągowie odbyła się XXII Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych. Ceremonia otwarcia imprezy sportowej z udziałem naszej orkiestry miała miejsce na Placu Unii Europejskiej w Mrągowie. W trakcie trwania konkurencji sportowych prezentowaliśmy uczestnikom spartakiady specjalnie przygotowany na ten dzień program muzyczny. D.J.
 
2017 – 05 - 03 – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - Kościół Św. Wojciecha - Mrągowo - zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            3 maja jest jednocześnie świętem kościelnym i narodowym – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski  oraz 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.  Proboszcz parafii - Ks. Dziekan Wiesław Świdziński odprawił uroczystą Mszę św. z udziałem pocztów sztandarowych a nasza orkiestra wspólnie z p. Robertem Karuk - organistą tutejszej parafii zadbała o oprawę muzyczną uroczystej eucharystii. D.J.​
 
2018 – 04 - 25 – "Uroczysta Sesja Rady miasta Mrągowa" zdjęcia w zakładce „Multimedia"
           Na zakończenie uroczystaj sesji rady miasta Mrągowa nasza orkiestra wykonała krótki koncert. Prezentowane utwory w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki oklaskiwane były nawej podczas wykonań. Kolejna sesja za rok. Zapraszamy.     A.R. 
 
2018 – 03 - 31 – „Msza Rezurekcyjna" zdjęcia w zakładce „Multimedia"
           Podobnie jak w roku ubiegłym uroczystą Mszę Rezurekcyjną z udziałem naszej orkiestry odprawiono w kościele p.w. Św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie. Msza rezurekcyjna połaczona była z wieczorną Liturgia Ognia. Uroczystą Mszę Świętą osobiście celebrował Proboszcz Parafii, w czasie której wygłosił okolicznościowe kazanie, a nasza orkiestra wzbogaciła eucharystię grając wielkanocne utwory liturgiczne. To uroczyste nabożeństwo połączone z procesją jest obwieszczeniem światu dobrej nowiny o zmartwychwstaniu Jezusa.   D.J.
 
2018 – 03 - 18 – "Być dla Innych" - Mrągowo 2018 - zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            Kolejna edycja Wspólnej zabawy i inegracji pod hasłem "Być dla Innych" odbyła się z udziałem naszej orkiestry. Zaprezentowane utwory rozbudziły w słuchaczach emocje i porwały do rytmicznego klaskania. Wspólna zabawa i radość zaowocowały wielkimi i głośnymi oklaskami. Do zobaczenia za rok.     A.R.
 
2018 – 02 - 26 – "Jubileusz 9 - lecia Orkiestry Dętej Mrongovia" - Mrągowo 2018 - zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            Tym razem świętowaliśmy nasza kolejną rocznicę (dziewiątą). Choć obsada Orkiestry była mała w liczebności, to dźwiękowo potężna. Był jak zawsze tort jubileuszowy, szampan (Picckolo) oraz wspomnienia, przemyślenia i plany na kolejny rok i lata. Było nam wszystkim bardzo słodko bo oprócz tort były inne smakołyki. Zagraliśmy próbę i nawet udało nam się nagrać piosenkoę z repertuaru Golec Uorkiestra. Kto nie był niech żałuje.     A. R.

2018 – 01 - 14 – "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - 2018" - Mrągowo 2018 - zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            Jak co roku i tym razem zagraliśmy na Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Impreza była bardzo udana pod wzgędem prezentacji muzycznych jak i pogody. Choć mroźnie ale bardzo serdecznie.     A.R.

2018 – 01 - 06 – "Objawienie Pańskie - 2018" - Plac Jana Pawła II w Mrągowie - zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            W tym roku po raz pierwszy w Mragowie pojawił się Orszak III Króli. Mrągowianie ze wszystkich parafii i nie tylko licznie przeszli główną ulica miasta pod pomnik Jana Pawła II. Były orszaki Króla Melichiora, Baltazara i Kacpra, która wspólnie dotarły do "stajenki" i oddały pokłon Królowi.     A.R. 

Rok 2017
 
2017 – 12 - 24 – "Narodziny Pańskie - 2017" - Mrągowo 2017 - zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            Tym razem uczestniczyliśmy w Nabożeństwie Narodzin Chrystusowych w kościele p.w. Bł. Honorata Kuźmińskiego. Liturgia była przepiękna a wierni wtórowali nam w prezentacji muzycznej a pan organista Wiesław Jaśniewicz wsparł nas harmonicznia. Cóz może być piekniejszego dla muzyka?     A. R.  

2017 – 12 - 09 – "Jarmark Św. Mikołaja" - Mrągowo 2017 - zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            Jak co roku odbył się przed CKiT w Mrągowie Jarmark Św. Mikołaja. Były przerózne stoiska ze zmakołykami, wypiekami, ozdobami choinkowymi i stoiskami świątecznymi. Mie mogło więc zabraknąc występu Orkiestry Dętej Mrongovia z repertuarem świąteczno - bożonarodzeniowym. Słuchacze głosno nas oklaskiwali, co świadczyć mogło od miłej i radosnej atmosferze. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne występy.     J.R. 
 
2017 – 11 - 11 – "Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę" - Mrągowo 2017 - zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            Orkiestra Dęta Mrongovia w dniu niepodległości zagrała na uroczystej mszy w Kosciele Św. Wojciecha w Mrągowie. Były sztandary, krótka historia Polski w wykonaniu ucznió z Zespołu Szkół Zawodowych w Mrągowie oraz utwory patriotyczne w wykonaniu naszej Orkiestry Dętej Mrongovia. Msza Święta była uroczysta i upamiętniająca Niepodległość Polski. Zapraszamy w następnym roku na 100 - lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.     J.R.
 
2017 – 09 - 17 – "Powiatowe Dożynki" - Ostróda 2017 - zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            Tegoroczne Dożynki zagraliśmy w Ostródzie. Uświetniliśmy liturgię dożynkową, przemarsz ulicami miasta oraz główne uroczystości dożynkowe.      A.R. 
 
2017 – 08 - 01 – "Ognisko - zakończenie sezonu artystycznego 2016 / 2017 - Leśniczówka Pieresławek - zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            Tegoroczne zakończenie naszego sezonu artystycznego odbyło się w leśniczówce Pieresławek. Muzycy wraz ze swoimi rodzicami rozpalili ogień, rozegrali tradycyjnie mecz, zjedli poczestunek, który pod bacznym okiem p. Andrzej Burbo wszystkim bardzo smakował.     A.R. 
 
2017 – 07 - 30 – "Parad Country - 2017" - Mrągowo - zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            Paradę Country uważamy za udaną. Wszyscy uczestnicy dobrneli do wyznaczonego miejsca, które okreslone było jako meta Parady. Pieknie prezentowały się prezentowane w paradzie pojazdy a widzowie głosno je oklaskiwali (nas również).     A.R.  
 
2017 – 07 - 29 – "Piknik Country - 2017" - pl. UE w Mrągowie - Mrągowo - zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            Jak co roku nasza orkiestra Deta Mrongovia podczas Pikniku Country wystapiła przed zgromadzona publicznościa na placu Unii Europejskiej. Prezentowany program zachwycił słuchaczy, którzy śpiewali treści naszych utworów. Dla nas było, to wielkim dopingiem podczas prezentacji. Trafiliśmy w gust muzyczny naszych odbiorców.   A.R.  
 
2017 – 07 - 28 – "Fanfara Country" - pl. UE w Mrągowie - Mrągowo - zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            Otwierany jest corocznie Piknik Country w mieście. Tym razem wykonawcami fanfary była uczennica Roksana Lesniak i nauczyciele klasy trąbki i sakshornu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Mrągowie, Andrzej Daniel Regiec oraz Andrzej Jerzy Regiec. Pani Burmistrz Otolia Siemieniec przywitała wszystkich przybyłych Gości, jak i wszystkich "Mrągowian" i zaprosiła do uczestnictwa w imprezach country w mieście oraz koncertach w amfiteatrze nad jeziorem Czos. Jednym słowem: "Piknik Country w mieście uważam za otwarty", powiedziała p. Burmistrz Miasta Mrągowa - Otolia Siemieniec.

2017 – 07 - 02 – "Dni Mrągowa" - pl. UE w Mrągowie - Mrągowo - zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            Od wielu lat w Mragowie odbywają się koncerty, festyny, przeglądy i wystawy z okazji Dmi Mrągowa. Wsród wielu wykonawców nie mogło zabraknąć naszej orkiestry. Zaprezentowany program przypadł do gustu widzom i słuchaczom, którzy wynagrodzili nas wielkimi brawami.
 
2017 – 05 - 13 – Uroczystość 100 - Lecia Objawienia Matki Boskiej Fatimskiej - Kościół Bł. Honorata Koźmińskiego - Mrągowo - zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            13 maja w parafi p.w. Bł. Honorata Koźmińskiego odbyły się obchody 100 - lecia objawień Matki Boskiej w Fatimie. Mszę Św. koncelebrował Dziekan tutejszego Dekanatu ks. mgr Wojciech Serafin . Uroczystości liturgiczne zakończyły się po uroczystej procesji oraz odśpiewaniu i zagraniu przez nasza orkiestrę hymnu "Maryjo Królowo Polski"     A.R.​
 
2017 – 05 - 03 – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - Kościół Św. Wojciecha - Mrągowo - zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            3 maja jest jednocześnie świętem kościelnym i narodowym – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski  oraz 226 rocznica Konstytucji 3 maja.  O godz. 10.30 w Kościele p.w. Św. Wojciecha w Mrągowie proboszcz parafii - Dziekan Wiesław Świdziński odprawił uroczystą Mszę św. z udziałem pocztów sztandarowych. Nasza orkiestra wspólnie z p. Robertem Karuk - organistą tutejszej parafii zadbała o oprawę muzyczną eucharystii. D.J.​
 
2017 – 04 - 16 – „Msza Rezurekcyjna" zdjęcia w zakładce „Multimedia"
           W tym roku Uroczystą Mszę Rezurekcyjną z udziałem naszej orkiestry odprawiono w kościele p.w. Św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie. Wszyscy zebrani wierni jak i nasza orkiestra aktywnie uczestniczyli w nabożeństwie. Uroczystą Mszę św. bezpośrednio po procesji sprawował Proboszcz Parafii, w czasie której wygłosił okolicznościowe kazanie, a nasza orkiestra wzbogaciła eucharystię grając wielkanocne utwory liturgiczne. To uroczyste nabożeństwo połączone z procesją jest obwieszczeniem światu dobrej nowiny o zmartwychwstaniu Jezusa.   D.J.
 
2017 – 02 - 24 – „Jubileusz 8 lecia Orkiestry Detej Mrongovia" zdjęcia w zakładce „Multimedia"
           8 lat a wydaje się jakby było, to wczoraj, gdy pierwsi Muzycy przybyli do CKiT w Mrągowie na pierwsze spotkanie. W tym roku na torcie jubileuszowym widniał słodki obrazek bębenka symbolizujący naszych perkusistów. Jubileuszowe spotkanie miał charakter słodki - najpierw kwiaty, życzenia, laurka, sto lat w naszym wykonaniu, tort a potem krótka próba z nowymi utworami. Czas upłynął miło, słodko i przyjemnie. Do kolejnego jubileuszu. Justyna Regiec

2017 – 01 - 15 – „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy" CKiT w Mrągowie zdjęcia w zakładce „Multimedia"
           Dnia 15.01.2017r. jak co roku w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie miała po raz kolejny - jubileuszowy, miejsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Orkiestra Dęta Mrongovia swoim występem rozpoczęła obchodzenie tej uroczystości. W naszym wykonaniu można było usłyszeć takie utwory jak "Happy Marching Band" czy też "Can-Can".   A.K.
 
Rok 2016

2016 – 12 - 24 – „Narodziny Pańskie" kosciół p.w. Św. Wojciecha  - Mrągowo zdjęcia w zakładce „Multimedia"
           W tym roku nasza orkiestra zadbała o oprawdę muzyczną na pasterce w kościele p.w. Św. Wojciecha w Mrągowie. Jeszcze przed godziną 24 odbył się "Koncert Kolęd", na którym prezentowali się soliści i podzespoły naszej orkiestry. Podczas liturgii zgromadzeni wierni mogli usłyszeć w naszym wykonaniu tradycyjne kolędy. Po Mszy Świętej ksiądz proboszcz Wiesław Świdziński zaprosił nas na kolejną pasterkę.   A.K. 

2016–12-10– „Jarmark Świętego Mikołaja" CKiT w Mrągowie zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            W dniu 10.12.2016 r. w Mrągowie przed budynkiem Centrum Kultury i Turystyki odbył się Koncert z okazji Jarmarku Świętego Mikołaja. Nasza orkiestra jak co roku wzięła w nim udział. Przed naszym występem swój debiut ukazali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Mrągowie. W naszym wykonaniu zgromadzeni mogli usłyszeć kolędy, a także m.in utwory takie jak "White Christmas" czy "Jingle Bells". Pomimo niesprzyjającej pogody, aura wytworzona dzięki dźwiękom płynącym z serca naszych instrumentów, wzbudziła świąteczny nastrój wśród zgromadzonych słuchaczy. Alicja Kondracka (A. K.)  

2016 – 11 - 11 – „Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości prze Polskę" kosciół Św. Wojciecha  - Mrągowo zdjęcia w zakładce „Multimedia"
           J


2016 – 10 - 15 – „70 - lecie Studium Nauczycielskiego w Mrągowie" - Mragowo zdjęcia w zakładce „Multimedia"
           J


2016 – 10 - 07 – „Wspólne muzykowanie z Niemiecka orkiestyrą dętą" Gościniec Molo w Mragowie zdjęcia w zakładce „Multimedia"
           J


2016 – 09 - 11 – „Dożynki - 2016" – Babiak zdjęcia w zakładce „Multimedia"
           J

2016 – 09 - 10 – „Jubileusz 70 - lecia Cechu Rzemiosł Róznych" – w Mrągowie zdjęcia w zakładce „Multimedia"
           J

2016 – 08 - 02 – „Zakończenie naszego sezonu artystycznego - 2016" – w Mrągowie zdjęcia w zakładce „Multimedia"
           Zakończenie sezonu artystycznego, podobnie jak w roku minionym, świętowaliśmy w Marcinkowie, na posesji  Państwa Regiec . Swobodna  atmosfera, unikalny krajobraz, przepyszne jedzenie oraz serdeczność gospodarzy sprawiły, że na ognisku wszyscy czuliśmy się świetnie.D.J.

2016 – 07 - 31 – „Parada Country - 2016" – w Mrągowie zdjęcia w zakładce „Multimedia"
           Tradycyjnie w niedzielne samo południe uczestniczyliśmy w Paradzie Country. Punktualnie parada ruszyła o godzinie 12:00 z ulicy Warszawskiej, głównymi ulicami miasta , aż do miasteczka westernowego Mrongoville. Tego dnia przez miasto przejechało kilkaset motocykli, Quadów                            i samochodów. Barwną i pomysłową paradę oglądało wzdłuż ulic miasta tysiące widzów. .D.J.


2016 – 07 - 29 – „Piknik Country - 2016" – w Mrągowie zdjęcia w zakładce „Multimedia"
           W drugi dzień trwania pikniku w mieście, ma scenie małego amfiteatru, po występach znanych i lubianych wykonawców muzyki country oraz laureatów „ Przepustki do Mrągowa”, zaprezentowaliśmy licznie zgromadzonej publiczności koncert, składający  się z  muzyki country, rozrywkowej i ludowej. D.J.


2016 – 07 - 29 – „Fanfara Country - 2016 – Piknik Country 2016 w Mrągowie zdjęcia w zakładce „Multimedia"
           Jak co roku i tym razem lecz w składzie Wiktor Prusaczyk - trąbka,  Jakub Miklusz - trąbka oraz Kacper Kondracki - tuba, oficjalnie otworzyli Piknik Country w mieście. Uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Mrągowie oraz członków Orkiestry Dętej Mrongovia przygotował i wspierał podczas występu Andrzej Daniel Regiec. Chłopcy otrzymali wielkie brawa po mimo ulewnego deszczu. A. R.


2016 – 07 - 02 – „Jubileusz 70 – lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Westerplatte w Mrągowiezdjęcia w zakładce „Multimedia"
           Zjazd absolwentów LO zapoczątkowała  Msza św. w kościele św. Wojciecha w Mragowie. Uroczystą  Mszę św. koncelebrowało kilku księży, wśród nich absolwenci LO, o stronę muzyczną eucharystii zadbała nasza orkiestra dęta. W godzinach popołudniowych, w CKiT swoją grą uświetniliśmy główną część jubileuszu. Przy dźwiękach granego marszu odprowadziliśmy uczestników jubileuszu do budynku LO, w celu zwiedzania szkoły, wystawy okolicznościowej oraz spotkań koleżeńskich.  D.J.
 

2016 - 07 - 03– „Dni Mrągowa 2016"- zdjęcia w zakładce Multimedia.
            Tegoroczne Dni Mrągowa trwały od 30 czerwca do 3 lipca. Na program obchodów dni miasta składały się koncerty gwiazd, wystawy, spotkania, prezentacje grup artystycznych, imprezy sportowe i rekreacyjne. Nasza orkiestra zaprezentowała się na scenie małego amfiteatru na Placu UE podczas wręczania statuetek zasłużonym mieszkańcom Mrągowa. Zgromadzeni na Placu UE widzowie  usłyszeli w naszym wykonaniu koncert przygotowany na tę okoliczność. D.J.


2016 – 06 - 25 – „50 - Lecie Klubu Sportowego Mrągowia" - stadion miejski - Mrągowo zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            25 czerwca na Stadionie Miejskim  nasza orkiestra uświetniła swoją grą jubileusz 50-lecia Miejskiego Klubu Sportowego Mrągowia. MKS „Mrągowia” powstał w 1966 roku ,przez te lata wychowywał młodzież z miasta i regionu, odnosząc sukcesy na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. D.J.


2016 – 06 - 18 – „70 - Lecie Cechu Rzemiosł Różnych w Biskupcu" - ulice miasta Biskupiec zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            W sobotę przed południem rozpoczęły się uroczystości związane z jubileuszem 70- lecia istnienia Cechu Rzemiosł Różnych w Biskupcu. Najpierw odbyła się msza św. w kościele p.w. Jana Chrzciciela,  potem orszak z chorągwiami poszczególnych cechów przemaszerował ulicami miasta, składając kwiaty pod pomnikiem „Powrót do Macierzy”. Delegacjom w czasie przemarszu towarzyszyła nasza Orkiestra Dęta „Mrongovia”. Przed główną uroczystością jubileuszową w restauracji „Atelier” zaprezentowaliśmy uczestnikom  jubileuszu  koncertu . D.J.
  
 
 2016 – 06 - 09 – „ Piknik Rodzinny " – Szkoła Podstawowa nr 1w  Mrągowie zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            9 czerwca zagraliśmy na Pikniku Rodzinnym w Szkole Podstawowej nr 1 w Mrągowie, na ul. Bohaterów Warszawy. Tegoroczny piknik odbył się w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, a tegoroczne hasło akcji brzmiało: „ Pod dobrą opieką” D.J.
 
 
2016 – 06 - 04 – „Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych" - pl. UE w Mrągowie zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            W ramach XVIII Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny, w Mrągowie odbyła się XX Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych. Ceremonia otwarcia imprezy sportowej z udziałem naszej orkiestry miała miejsce na Placu Unii Europejskiej w Mrągowie. W trakcie trwania konkurencji sportowych prezentowaliśmy uczestnikom spartakiady  specjalnie przygotowany na ten dzień program muzyczny. D.J.


2016 - 05 - 15 - "Marsz dla Życia i Rodziny" - Mrągowo - zdjęcia w zakładce Multimedia
            15 maja w całej Polsce odbyły się Marsze dla Życia i Rodziny. Tegoroczne hasło: „Każde życie jest bezcenne” podkreśla szczególną wartość każdej osoby. Organizatorzy zwracają uwagę, że każdy człowiek – bez względu na stan fizyczny, duchowy czy materialny – jest nieocenioną wartością i nikt nie powinien pozbawiać go jego fundamentalnego prawa – prawa do życia. Tę inicjatywę popierają również mieszkańcy Mrągowa. Marsz przeszedł  ulicami miasta i zakończył  się na placu Unii Europejskiej. Impreza zakończyła  się Piknikiem Rodzinnym, któremu towarzyszyły różne atrakcje, a wśród nich koncert naszej Orkiestry Dętej „Mrongovia”.  D.J.
 
 
2016 – 05 - 01 – „Majówka Europejska  - pl. UE - Mrągowo - zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            Majówka Europejska w Mrągowie rozpoczęła się w samo południe na Placu Unii Europejskiej. Licznie zgromadzeni uczestnicy majówki mogli obejrzeć na scenie amfiteatru fantastyczne występy oraz  skorzystać z wielu ciekawych atrakcji towarzyszących tej imprezie, a przygotowanych przez organizatorów i wystawców. Miłośnicy muzyki mogli również wysłuchać  w wykonaniu  Orkiestry Dętej ”Mrongovia” kilka utworów rozrywkowych specjalnie przygotowanych na majówkę. D.J.
 
 
2016 – 05 - 03 –Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - Kościół Św. Wojciecha - Mrągowo - zdjęcia w zakładce „Multimedia"
            3 maja jest jednocześnie świętem kościelnym i narodowym – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski  oraz 225 rocznica Konstytucji 3 maja.  O godz. 10.30 w Kościele p.w. Św. Wojciecha w Mrągowie proboszcz parafii - Dziekan Wiesław Świdziński odprawił uroczystą Mszę św. z udziałem pocztów sztandarowych. Nasza orkiestra wspólnie z tutejszym organistą zadbała o oprawę muzyczną eucharystii. D.J.


2016-03-27 - "Uroczysta Msza Rezurekcyjna" - Kościół Bł. H. Kuźmińskiego - Mrągowo - zdjęcia w zakładce "Multimedia"
     W niedzielny poranek Wielkanocny tradycyjnie Orkiestra Dęta „Mrongovia” uczestniczyła w procesji rezurekcyjnej w Kościele Błogosławionego Honorata Kuźmińskiego w Mrągowie. Najświętszy Sakrament w uroczystej procesji był trzykrotnie obnoszony wokół kościoła pośród głośnego bicia dzwonów, śpiewu licznie zgromadzonych wiernych oraz przy dźwiękach granego przez nas utworu liturgicznego „Wesoły nam dzień dziś nastał”. Uroczystą Mszę św. bezpośrednio po procesji sprawował Proboszcz: ks. mgr Janusz Piaskowski, w czasie której wygłosił okolicznościowe kazanie, a nasza orkiestra wzbogaciła eucharystię grając wielkanocne utwory liturgiczne. To uroczyste nabożeństwo połączone z procesją jest obwieszczeniem światu dobrej nowiny o zmartwychwstaniu Jezusa.   D.J.


2016-03-12 – „XX Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w Halowej Piłce Nożnej „5”Mragowo 2016" - zdjęcia w zakładce - "Multimedia"
     12 marca wzięliśmy udział w uroczystym otwarciu XX Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w Halowej Piłce nożnej w Mrągowie. Mrągowo gościło drużyny ze strefy północno - wschodniej, które walczyły o awans do finału XX Jubileuszowych Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w piłce halowej w Brennej. W eliminacjach udział wzięło osiemnaście drużyn w dwóch kategoriach. Oprócz sportowej rywalizacji drużyny miały okazję do wspólnego spotkania, nawiązania nowych znajomości, wymiany doświadczeń , a także do integracji środowisk samorządowych.    D.J.


2016-03-03 - Jubileusz 7 roku działalności Orkiestry Dętej „Mrongovia” - zdjęcia w zakładce "Multimedia" 
     W tym roku obchodziliśmy wyjątkowy jubileusz: 7 Jubileusz Działalności  Orkiestry Dętej „Mrongovia” i Jubileusz 50-lecia Urodzin Pana Kapelmistrza. To już 7 lat wspólnego muzykowania, cieszymy się, że tak wielu osobom nie zabrakło zapału do twórczej pracy podczas niezliczonej ilości prób i koncertów, dzięki temu Orkiestra mogła tworzyć swoją muzyką szczególny klimat wielu uroczystości. Naszemu wspaniałemu Panu Kapelmistrzowi dziękujemy za pasje w krzewieniu kultury muzycznej wśród mieszkańców miasta Mrągowa i okolic oraz za niezłomny trud w wychowaniu wielu młodych muzyków. Życzymy dużo zdrowia i dalszej owocnej pracy w zaszczepianiu miłości do muzyki następnym , młodszym pokoleniom.   D.J.


2016-01-10 - "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy" - CKiT Mrągowo - zdjęcia w zakładce "Multimedia
     W niedzielę - 10 stycznia kolejny raz swoją grą wsparliśmy 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane pieniądze przekazane zostaną na zakup sprzętu dla oddziałów pediatrycznych i onkologii dziecięcej, a także na oddziały geriatryczne w naszym kraju. D.J.

 
 
Rok 2015


2015-12-24 – „Narodzenie Pańskie 2015" – kościół p.w. Św. Wojciecha w Mrągowie -   zdjęcia w zakładce - "Multimedia"
     W wigilijny wieczór, przed północą nasza orkiestra dęta pod batutą Pana Andrzeja Regiec, zagrała licznie zgromadzonym w kościele wiernym specjalnie przygotowany Koncert pięknych kolęd i pastorałek. Dokładnie o północy uczestniczyliśmy w Pasterce -kulminacyjnym momencie Świąt Bożego Narodzenia, mającą na celu upamiętnienie, oczekiwanie i modlitwę pasterzy, którzy jako pierwsi złożyli hołd małemu Jezuskowi. Pierwszą mszę Świąt Bożego Narodzenia w kościele p.w. Św. Wojciecha celebrował  tutejszy Ks. Proboszcz Wiesław Świdziński. D.J.


2015-12-05 – „Jarmark Św. Mikołaja" - zdjęcia w zakładce - "Multimedia"
     Tradycyjnie już przed świętami Bożego Narodzenia nasza orkiestra dęta wzięła udział w IX Jarmarku Św. Mikołaja przed Centrum Kultury i Turystyki, w Mrągowie. Na ten dzień plac przed CKiT zmienił swój wizerunek. Były tu liczne kramy z całym mnóstwem świątecznych drobiazgów. Atmosfera była gorąca, a dzięki licznym atrakcjom i granymi przez nas kolędami dało się odczuć prawdziwą atmosferę nadchodzących świąt.    D.J.


2015-11-11 – „Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę” -  kościół p.w. Św. Wojciecha w Mrągowie -  zdjęcia w zakładce -  "Multimedia" 
 
97 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczciliśmy wspólnie z mieszkańcami Mrągowa uczestnicząc w uroczystej Mszy św., w kościele p.w. św. Wojciecha. Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawił ks. Proboszcz Wiesław Świdziński, a młodzież z  Zespołu Szkół Zawodowych zaprezentowała program słowno - muzyczny. Nasza orkiestra odpowiedzialna była za oprawę muzyczną Mszy św. podkreślając charakter tak ważnego święta dla każdego Polaka.      D.J. 


2015 - 08 - 08– „ X Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych woj. Warmińsko-Mazurskiego im. Jana Wiśniewskiego "- zdjęcia w zakładce "Multimedia"
     W niedzielę 8 sierpnia chętni członkowie naszej orkiestry wsparli swoją grą  Młodzieżową Orkiestrą Dętą OSP z Lidzbarka Warmińskiego w X Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych woj. Warmińsko-Mazurskiego im. Jana Wiśniewskiego. W przeglądzie brały udział: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP  z Lidzbarka, Miejska Orkiestra Dęta w Ornecie, Miejska Orkiestra Dęta OSP w Ełku, Młodzieżowa Orkiestra Dęta PSP i LDK w Lidzbarku Warmińskim, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Płośnicy. Mieszkańcy Lidzbarka mieli okazję podziwiać barwną  paradę orkiestr dętych OSP z naszego województwa, które prezentowały się maszerując i grając ulicami miasta. W przeglądzie pierwsze miejsce zdobyła MOD OSP Lidzbark Welski, drugie MOD OSP w Płośnicy, trzecie MOD PSP i LDK Lidzbark i MOD OSP w Ełku, MOD z Ornety uzyskała wyróżnienie. Byliśmy dumni, a zarazem szczęśliwi, że nasze muzyczne wsparcie przyczyniło się do zdobycia  przez MOD OSP i LDK  w Lidzbarku Warmińskim III-go miejsca.  D.J.
 

2015 - 07 - 27 - "Ognisko 2015" - zdjęcia w zakładce "Multimedia

27 lipca 2015 r. podobnie jak w latach poprzednich członkowie naszej orkiestry spotkali się w Marcinkowie, u Państwa Justyny i Andrzeja Regiec,  by wspólnie, w miłej i wesołej atmosferze, przy grillu podsumować rok działalności artystycznej 2014/2015. D.J. 

 

2015 - 07 - 26 – „Parada Country w Mrągowie"- zdjęcia w zakładce "Multimedia"

            Muzyczny festiwal muzyki Country w naszym mieście uświetnia tradycyjnie Parada Country.  To około dwugodzinna atrakcja dla zmotoryzowanych uczestników Pikniku, a także dla naszej orkiestry. Maszerując ulicami miasta, grając jednocześnie  Sambę,  prowadziliśmy ten   barwny, zmotoryzowany  korowód  uczestników Pikniku. D.J.

 

2015 - 07 - 24 – „Uroczyste otwarcie XXXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Country - Mrągowo 2015" - zdjęcia w zakładce Multimedia

W sobotnie popołudnie zaprezentowaliśmy na scenie małego amfiteatru  uczestnikom pikniku koncert składający się z muzyki country, rozrywkowej , filmowej i ludowej.  D.J.  

 

2015 - 07 - 24 – „Uroczyste otwarcie XXXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Country - Mrągowo 2015" - zdjęcia w zakładce Multimedia

Piknik Country to nie tylko występy na scenie amfiteatru nad jeziorem Czos, ale również Piknik Country w Mieście, który odbył się  24 lipca już 20 raz. Na scenie małego amfiteatru, na Placu Unii Pani burmistrz miasta  Mrągowa Otolia Siemieniec wraz z Korneliuszem Pacudą - "Ojcem" Pikniku i honorowym obywatelem Mrągowa, dokonali uroczystego otwarcia pikniku. Członkowie naszej orkiestry zagrali publiczności uroczystą „Fanfarę Country”. 

 

2015 - 07 - 04 – „Dni Mrągowa 2015"- zdjęcia w zakładce Multimedia.

     Od 2 do 5 lipca trwały Dni Mrągowa.  W związku ze świętem miasta  w amfiteatrze nad jeziorem Czos odbywały się liczne imprezy. Nasza orkiestra tradycyjnie od kilku lat dostarczyła dodatkowej porcji muzycznych wrażeń uczestnikom imprezy w małym amfiteatrze na Placu Unii Europejskiej. D.J.

2015 - 06 - 07 - "Marsz dla Życia i Rodziny" - Mrągowo - zdjęcia w zakładce Multimedia

    W niedzielę 7 czerwca ulicami miasta Mrągowa wielopokoleniowy korowód przemaszerował spod kościoła p.w.  Św. Wojciecha w kierunku Placu Unii Europejskiej. Na Placu UE uczestnicy marszu zostali przywitani przez naszą orkiestrę utworami specjalnie przygotowanymi na tę okoliczność.  Tegoroczny „Marsz dla życia i rodziny” miał zwrócić uwagę na sytuację rodziny w Polsce, troskę rodziców o wychowanie i edukację swoich dzieci. Marsz to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do publicznego manifestowania radości z posiadania rodziny, a także sposobność , by spotkać się z osobami, z którymi dzielimy te same wartości. D.J.


2015 – 05 - 31 – „Dni Rodziny" - SP Nawiady zdjęcia w zakładce „Multimedia"
 31 maja w niedzielne popołudnie w Szkole Podstawowej w Nawiadach odbył się Festyn Rodzinny.  Po raz kolejny mieliśmy okazję  zaprezentować uczestnikom imprezy koncert naszych ulubionych utworów. Mimo okrojonego składu orkiestry uważamy nasz koncert za udany. D.J.


2015 – 05 - 30 – „Spartakiada osób Niepełnosprawnych" - pl. UE w Mrągowie zdjęcia w zakładce „Multimedia"
      30 maja 2015 r. na Placu Unii Europejskiej uczestniczyliśmy w otwarciu 19 Spartakiady Dzieci   i Młodzieży Niepełnosprawnych w Mrągowie. O godzinie 10:30 przy dźwiękach granego przez orkiestrę Hymnu Państwowego na maszt zostały wciągnięte flagi i zapłonął znicz olimpijski, oznaczając otwarcie spartakiady. Celem tej imprezy było uświadomienie dzieciom i młodzieży niepełnosprawnym jak ważny jest sport bez względu na stopień niepełnosprawności. D.J.


2015 – 05 - 16 – „Noc w Muzeum - Muzeum Regionalne im. Walentyny Dermackiej z Sapiehów w Pieckach” zdjęcia w zakładce „Multimedia" 

Noc Muzeów to ogólnopolska akcja kulturalna polegająca na udostępnianiu zwiedzającym muzeów w godzinach wieczornych i nocnych, która dotarła również do Piecek. W Muzeum Regionalnym im. Walentyny Dermackiej z Sapiehów w Pieckach odbyła się po raz kolejny Noc w Muzeum. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji „Pegaz” w Pieckach. Muzeum w tym dniu przygotowało szereg ciekawych atrakcji dla dorosłych i dzieci. Nasza orkiestra zaprezentowała przybyłym uczestnikom imprezy kilka utworów z gatunku muzyki filmowej, rozrywkowej i ludowej.  D.J.

 
2015 – 05 -03 –„Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę. Kościół Św. Wojciecha - Mrągowo - zdjęcia w zakładce „Multimedia"

                Uroczystą Mszą Świętą w kościele p.w. Świętego Wojciecha , w Mrągowie rozpoczęły się  obchody związane z 224 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ks. Dziekan W. Świdziński odprawił Mszę Św. w intencji Ojczyzny - twórców i obrońców Konstytucji 3 Maja. W nabożeństwie uczestniczyły poczty sztandarowe kombatantów, policji, mrągowskich szkół, Komendy Hufca w Mrągowie, oraz licznie zgromadzeni wierni.  Wspólnie z Panem organistą odpowiadaliśmy za muzyczną oprawę mszy. D.J.
 

 2015 – 05 - 01 – „Majówka Europejska – 11 Rocznica Wejścia Polski do Unii Europejskiej” - pl. UE - Mrągowo - zdjęcia w zakładce„Multimedia"

                1 maja, zgromadzonej licznie na Placu Unii Europejskiej publiczności zagraliśmy Hymn Polski i Hymn Unii Europejskiej, otwierając w ten sposób cykl imprez majowych: Majówkę Europejską i Obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Uczestnicy majówki mieli okazję usłyszeć w naszym wykonaniu kilku utworów specjalnie przygotowanych na tę okazję. D.J.

 
2015-04-05 - "Uroczysta Msza Rezurekcyjna" - Kościół Bł. H. Kuźmińskiego - Mrągowo - zdjęcia w zakładce "Multimedia"

     W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6:00 w Kościele Bł. H. Kuźmińskiego, w Mrągowie, rozpoczęła się Procesja Rezurekcyjna. Rezurekcyjne dzwony, uroczysta procesja z udziałem naszej orkiestry, pieśni  wielkanocne, przypomniały nam radość  i  entuzjazm zawarty w tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa. Po zakończeniu procesji ksiądz proboszcz tutejszej parafii  sprawował Uroczystą  Mszę Rezurekcyjną, w czasie której wygłosił okolicznościowe kazanie. Wspólnie z panem organistą odpowiedzialni byliśmy za oprawę muzyczną Eucharystii.     D.J.

 
2015-02-27 - "Otwarcie sezonu piłkarskiego"  - stadion miejski Mrągowo - zdjęcia w zakładce "Multimedia" 

     W dniu dzisiejszym nastąpiło uroczyste otwarcie sezonu piłkarskiego na stadionie miejskim w Mrągowie. W przerwie meczu MKS - Mrągowia / Granica - Kętrzyn jako orkiestra na płycie stadionu wykonaliśmy kilka utworów, które skróciły czas oczekiwania na drugą połowę meczu. Mieszkańcy Mrągowa jak i przyjezdni goście podziękowali nam za występ brawami. J.R. 

2015-02-27 - Jubileusz 6 roku działalności Orkiestry Dętej „Mrongovia” - zdjęcia w zakładce "Multimedia" 
    
W 2015 roku mija 6 lat muzykowania Orkiestry Dętej Mrongovia” pod batutą Pana Kapelmistrza Andrzeja Regiec. Poza tradycyjnymi przemarszami , koncertami dla mieszkańców Mrągowa, Orkiestra   nasza koncertowała już  w wielu miejscowościach naszego powiatu, uświetniając różnorodne uroczystości.  Braliśmy  udział w uroczystościach regionalnych, państwowych i religijnych.  Obecność Orkiestry dodaje tym wszystkim wydarzeniom niezapomnianego kolorytu i blasku. Z tej  to okazji życzymy Panu Kapelmistrzowi  i wszystkim członkom orkiestry , by miłość do muzyki  i wspólnego muzykowania nigdy w  nas nie wygasła, a wspólnie realizowana pasja sprawiła, że w naszym repertuarze stale będą pojawiały się nowe utwory, które będą cieszyć naszych słuchaczy, a nam przyniosą twórczą satysfakcję.   DJ
 

2015-01-11 - "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy" - CKiT Mrągowo - zdjęcia w zakładce "Multimedia
    "Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów" - na ten cel grała w niedzielę, 11 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wzorem lat ubiegłych grając koncert na sali widowiskowej w CKiT,  w Mrągowie, również uczestniczyliśmy w 23 Finale WOŚP. DJ

2014-12-24 – „Narodzenie Pańskie 2014" – kościół p.w. Św. Józefa w Nawiadach -   zdjęcia w zakładce - "Multimedia" 
    
Uroczystą Eucharystią zwaną Pasterką o godz. 00.00 wspólnota parafii św. Józefa w Nawiadach rozpoczęła świętowanie uroczystości ku czci narodzenia Chrystusa. W tę Świętą Noc Bożego Narodzenia Mszę św. celebrował i homilię wygłosił ks. Proboszcz Leonard Klimek, a Orkiestra Dęta „Mrongovia” zadbała o oprawę muzyczną liturgii. Wraz z licznie zgromadzonymi wiernymi, dziękowaliśmy Bogu za wielki cud miłości, jakim jest tajemnica Wcielenia. Na około pół godziny przed rozpoczęciem uroczystej Pasterki w kościele, w Nawiadach zgromadzeni wierni usłyszeli w naszym wykonaniu koncert tradycyjnych kolęd i pastorałek. DJ
 
2014-12-06 – „Jarmark Św. Mikołaja" - zdjęcia w zakładce - "Multimedia" 
     6 grudnia 2014 r. przed budynkiem Centrum Kultury i Turystyki odbyło  się „mikołajkowe święto”. VIII Jarmark Św. Mikołaja w tym to dniu zamienił się plac przed CKiT  w świąteczną krainę pełną ozdób oraz przysmaków bożonarodzeniowych. Organizatorzy imprezy przygotowali mnóstwo świątecznych atrakcji. Z wizytą przybył również Św. Mikołaj z pełnym koszem słodkości, a grane przez nas kolędy w pełni nadały atmosferę i magię  zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.   DJ
2014.11.11 – „Odsłonięcie wojskowego obelisku upamiętniającego udział żołnierzy Wojska Polskiego w życiu miasta Mrągowa ”-  zdjęcia w zakładce -  "Multimedia"
   11 listopada, w ramach uroczystości patriotycznych, uczestniczyliśmy w odsłonięciu obelisku upamiętniającego udział żołnierzy Wojska Polskiego w życiu publicznym miasta, który to stanął na terenie byłych koszar IX Ośrodka Szkolenia Specjalistów Łączności. Uroczyste odsłonięcie obelisku odbyło się z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, mundurowych, byłych żołnierzy mrągowskiego garnizonu, a także mieszkańców miasta.     DJ 

2014-11-11 – „Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę” -  kościół p.w. Św. Wojciecha w Mrągowie -  zdjęcia w zakładce -  "Multimedia" 
Po raz kolejny swoim udziałem i grą na uroczystej Mszy Św. upamiętniliśmy 96 Rocznicę Odzyskania Niepodległości  przez Polskę w kościele p.w. Św. Wojciecha, w Mrągowie. Mszę Św. koncelebrował proboszcz parafii ks. Wiesław Świdziński . Uczniowie mrągowskich szkół średnich przedstawili prezentację multimedialną obrazującą rozbiory Rzeczypospolitej. Również w ich wykonaniu usłyszeliśmy pieśni patriotyczne i żołnierskie.     DJ
 
2014–09-27 – „Święto Pieczonego Ziemniaka w Dobrym Lasku”- zdjęcia w zakładce Multimedia
We wsi Dobry Lasek w gminie Piecki, w sobotnie popołudnie odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Zostaliśmy zaproszeni przez Panią Sołtys aby uświetnić imprezę zorganizowaną dla społeczności wiejskiej i nie tylko. Uczestnikom imprezy zaprezentowaliśmy kilka utworów z naszego ogromnego repertuaru. Po koncercie mogliśmy skosztować pieczonych ziemniaków, grochówki oraz pieczonych kiełbasek. Bawiliśmy się dobrze, a najmłodsi członkowie orkiestry brali udział w konkursach z nagrodami.     D.J.
 
2014 – 09 - 13 – „Piknik z Ekonomią Społeczną w Powiecie Mrągowskim”- zdjęcia w zakładce Multimedia 
13 września,  Inkubator Ekonomii Społecznej w Mrągowie zorganizował na Placu Unii Europejskiej „Piknik z Ekonomią Społeczną w Powiecie Mrągowskim”. Zgromadzonym uczestnikom pikniku uprzyjemniliśmy czas, grając  na scenie małego amfiteatru koncert, składający się z utworów rozrywkowych i ludowych.   DJ.
2014 – 09 - 06 – „Powiatowe Święto Ludowe w Rybnie”- zdjęcia w zakładce Multimedia"
6 września w Rybnie odbyło się Powiatowe Święto Ludowe zorganizowane przez Powiatowy Zarząd Stronnictwa Ludowego w Mrągowie. Uczestnicy, zaproszeni licznie goście, a także organizatorzy imprezy, mieli okazję wysłuchania w naszym wykonaniu koncertu,  składającego się głównie z utworów ludowych.     DJ.
2014 - 07 - 28 - "Ognisko 2014" - zdjęcia w zakładce "Multimedia
Plenerowe spotkanie na posesji Państwa Justyny i Andrzeja Regiec było zwieńczeniem  całorocznej działalności muzycznej naszej orkiestry. Czas ogniskowej biesiady spędziliśmy na rozmowach , zabawach i oczywiście zajadaniu grillowanych kiełbasek, mięsa i innych smakołyków. Na wspólnym ognisku nie zabrakło oczywiście dobrego humoru i wspaniałej zabawy.     D.J.